Ќе имате кожа како филмска дива: Пилинг за лице од две состојки

Ќе имате кожа како филмска дива: Пилинг за лице од две состојки

Ако сакате вашата кожа да блеска, тогаш направете си пилинг од две состојки. Евтино е корисно и брзо.Се што ви треба се еден домат и две лажици кафен шеќер.

Ставете го шеќерот во сад, а доматот исечете го на пола, па половинките со влажната страна ставете ги во шеќерот  и потоа тријте го лицето.

На крај измијте се со млака вода.

Повеќе на Готви.мк:

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text