Зимата ќе ја паметите по ова: Модерно греано вино

Зимата ќе ја паметите по ова: Модерно греано вино

Направете супер вкусно греано вино, по кое ќе ја паметите оваа снежна зима.

Состојки:

  • 1 литар црно вино
  • 200 мл вода
  • 1 портокал
  • 1 јаболка
  • 5-6 лажици шеќер
  • малку цимет

Подготовка:

  1. Јаболкото и портокалот се сечат на кругови. Јаболката при тоа не се лупи.
  2. Во шерпа се ставаат сите состојки и се варат на среден оган.
  3. Откако ќе зоврие смесата ставете ја во шолји.

Повеќе на Готви.мк:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text