Цел регион зборува за оваа пекара: Македонци нудат бесплатен оброк за трудници, БРАВО!

Цел регион зборува за оваа пекара: Македонци нудат бесплатен оброк за трудници, БРАВО!

Новоотворена пекара во Србија е топ-тема во медиумите поради воодушевувачкиот потег кој го направи. Се работи за пекарата “Кај македонците”, лоцирана во Крагуевац, каде сопствениците и вработените решиле на трудниците да им нудат бесплатен оброк.Така, секоја идна мајка во оваа пекара “Кај Македонците” може да јаде бесплатно еден оброк на ден.

Во пекарата ја има препознатливата македонска пастрмајлија како и бурек и други пецива.

Секоја чест!

Повеќе на Готви.мк:

Таљатели со зеленчук

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо