БРЗО И ЛЕСНО: Направете лондонски коцки (ВИДЕО)

БРЗО И ЛЕСНО: Направете лондонски коцки (ВИДЕО)

Идеален колач за сите прилики…

Состојки за тесто:

  • 200 гр маргарин
  • 320 гр брашно
  • 4 жолчки
  • 150 гр шеќер
  • кора од лимон

Состојки за филови:

  • џем од кајсии
  • 4 белки
  • 180 гр шеќер
  • 120 гр мелени ореви
  • 80 гр сечкани ореви

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text