Натрупа многу снег – од утре ново изненадување со времето

Натрупа многу снег – од утре ново изненадување со времето

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од снег, во источните и јужните делови претпладне поинтензивни. Снежната покривка од овој снежен бран насекаде ќе се зголеми, на места за 20 до 30 см. На запад врнежите претпладне постепено ќе престануваат, а до крајот на денот ќе завршуваат и на исток.Утринската температура ќе се движи од минус четири до еден, а дневната од минус два до два степена.

Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремен снег. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до нулата.

Во петок и за време на викендот времето ќе биде стабилно, а утринските температури ќе бидат во опаѓање.

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

singlepost_text