ВКУСЕН РУЧЕК НА ТРПЕЗА: Туна во тава

ВКУСЕН РУЧЕК НА ТРПЕЗА: Туна во тава

 Ако мислевте дека туната се јаде свежа или само во сосеви, сте се излажале. Со неа се прават супер деликатеси.

Состојки:

  • 1 домат
  • 1 конзерва туна
  • 1 кромид
  • 1лукче
  • малку магдонос
  • зачини

 

 

Подготовка:

  1. Во огноотпорен сад се редат кругови домат, па кругови кромид, па туна, па лук, магдонос и потоа постапката се повторува.
  2. Се ставаат зачини по вкус.
  3. Сето тоа се полева со малку масло и се пече во рерна 15-ина минути на 200 степени.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ