Полесно не може да биде: Отстранете го мирисот на кромид од даската за кујна

Полесно не може да биде: Отстранете го мирисот на кромид од даската за кујна

Ако сакате мирисот на кромид да исчезне како со магично стапче од вашата даска за сечење, тогаш ви нудиме супер трик.Сите знаеме колку е кромидот вкусен и здрав и дека ниедно јадење без него не може да се нарече јадење, но сепак, најголемиот проблем со кромидот е неговиот јак мирис кој долго останува на рацете и на даската за сечење.

За да го отстраните мирисот се што ви треба се четкичка за заби и оцет.

Четкичката натопете ја во оцетот и тријте ја даската.

Верувајте, ова е повеќе од ефикасно.

Повеќе на Готви.мк:

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка