БРЗО И ВКУСНО: Бомбици со ресана и хопла

БРЗО И ВКУСНО: Бомбици со ресана и хопла

Направете нешто поинакво во кујната, супер десерт со хопла и ресана.

Состојки:

  • 400 гр хопла
  • 100 гр шеќер
  • 500 гр ресани
  • 200 гр кокос
  • 100 гр ореви

Подготовка:

  1. Хоплата се мати со шеќерот, се додаваат сите состојки ситно сецкани и кокосот.
  2. Се прават топчиња и се валкаат во кокос.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ