КРАЛСКИ ПАЛАЧИНКИ: Направете ги по овој рецепт, ќе ги обожавате!

КРАЛСКИ ПАЛАЧИНКИ: Направете ги по овој рецепт, ќе ги обожавате!

Можеби не сте припадник на кралско семејство, но очигледно можете да си дозволите да живеете баш како нив!

Во продолжение ви донесуваме шкоткси рецепр за палачинки, кој кралските семејства го обожавале.

Состојки:

 • 2 шолји брашно
 • 4 лажици шеќер
 • 1 шолја млеко
 • 2 јајца
 • 2 лажички сода бикарбона
 • 3 лажички сок од лимон
 • 2 лажички растопен путер

Начин на подготовка:

 1. Разматете ги јајцата и половина од млекото. Додајте брашно и добро измешајте па додајте млеко по потреба, за да ја добиете густината која ја посакувате.
 2. Додајте сода бикарбона, сок од лимон и путер.
 3. Печете ги палачинките една по една и вртете ги кога ќе се појават меурчиња на површината.
 4. Послужете со омилениот прелив и уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text