ВИДЕО: Завитка  виршли во тесто па ги нареди во тава – нов ХИТ деликатес

ВИДЕО: Завитка виршли во тесто па ги нареди во тава – нов ХИТ деликатес

Завитка виршли во тесто, ги стави во тава, направи супер сос и додаде кашкавал.Овој деликатес се прави брзо и едноставно, а ќе го обожаваат сите.

Ова е нашиот предлог за вашето денешно мени:

 

This Hot Dog Bread Ring is a must try! vc: @buzzfeedtasty Snapchat : foodyfetish

A video posted by @foodyfetish on

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута