Накачивте килограми за празниците? – слабејте со „Медицинска Диета”

Накачивте килограми за празниците? – слабејте со „Медицинска Диета”

Ако сакате да ја вратите линијата по празниците, за кои секоја година сите се дебелееме, тогаш пробајте ја Медицинската Диета која го освои светот.ДЕН 1

За ручек портокал, варено јајце и 250 грама кисело млеко.

За вечера 2 домати, краставица и 2 парчиња двопек.

 

ДЕН 2

Ручекот е ист како првиот ден.

Вечерата е збогатена и вклучува 125 гр телешко месо, домат, портокал, двопек и кафе или чај.

 

ДЕН 3

За ручек на менито имаме портокал, јајце, кисело млеко како и секој ден и салата со марула и краставица, додека за вечера на менито имаме исто што и претходниот ден.

 

ДЕН 4

Менито е различно, се јаде 125 грама кравјо сирење со домат и двопек, а за вечера телешко, домати, јаболко и двопек.

 

ДЕН 5

За ручек овој пат на менито риба, домат и двопек, додека за вечера 300 грама морков со грашок или брокула, варено јајце и домат.

Повеќе на Готви.мк:

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта