Пица пита ролат (ВИДЕО)

Пица пита ролат (ВИДЕО)

Сочен ролат кој многу едноставно се подготвува!

Состојки:

 • 500 гр готови кори
 • 2 шолји брашно
 • 4 јајца
 • 1 прашок за пециво
 • малку сол
 • 1 шолја масло
 • 2 шолји јогурт
 • 500 гр печурки
 • 100 гр кечап
 • 250 гр шунка
 • 250 гр кашкавал
 • оригано

Начин на подготовка:

 1. Разматете белки, па додајте жолчки.
 2. Додајте брашно, прашок за пециво, масло и малку сол.
 3. Остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО:

Повеќе вести на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text