ПОБЕДЕТЕ ГО ГРИПОТ: Со домашни бонбони против болката во грло

ПОБЕДЕТЕ ГО ГРИПОТ: Со домашни бонбони против болката во грло

Со неколку состојки направете домашни бонбони за грлото кои ќе ви помогнат во оваа сезона на грипови и вируси поради ниските температури.

Состојки:

  • 1 шолја шеќер
  • ½ шолји вода
  • 1 лажица лимонов сок
  • 1 лажица мед
  • ½ лажици мелен ѓумбир
  • ¼ лажици каранфилче

 

 

Погледнете ја подготовката:

Повеќе на Готви.мк:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

singlepost_text