Бомбици од три состојки   

Бомбици од три состојки  

Вкусни чоколадни бомбици од три состојки. Ќе ги правите при секоја пригода кога ќе ви се најават гости.

Состојки:

  • 200 гр наполитанки
  • 200 гр нутела
  • 150 гр лешнициФИЛ

     

  • 200 гр чоколада за готвење
  • 6 лажици масло

 

 

 

Подготовка:

  1. Наполитанките ситно се дробат, се ставаат потпечените лешници и нутелата. Се се соединува и се формираат бомбици.
  2. Се топи чоколадото со масло и се прелеваат бомбиците со чоколадата.

Повеќе на Готви.мк:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

singlepost_text