Бел сос од рен

Бел сос од рен

Овој сос е идеален прилог со печено месо.

Состојки:

  • 2 лажици рендан рен
  • 3 лажици мајонез
  • 1 лажица јаболков оцет
  • 1 лажичка сенф
  • 1/8 лажичка мелена лута пиперка
  • 1/2 шолја кисела павлака

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во сад и добро измешајте. Прелијте со сос печено месо или користете го како намаз.

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

singlepost_text