Ви загореа садовите? Потребни се само две состојки и наслагите ќе ги снема за миг!

Ви загореа садовите? Потребни се само две состојки и наслагите ќе ги снема за миг!

Колку и да внимавате, може да ви се случи храната да ви загори. И како да не е доволно што храната мора да се подготвува одново, остануваат и загорени садови со дебели наслаги.

Но, постои едноставно решение за чистење на загорени и масни садови!

И во оваа ситуација ќе ви помогне моќната сода бикарбона, комбинирана со хидроген.

Сè што треба да направите е да ставите 50 гр сода бикарбона и да додадете хидроген онолку колку да добиете густа смеса како паста.

Добиената паста нанесете ја на загорените садови, оставете ја да делува минута, а потоа со сунѓер отстранете ги наслагите за миг, како на рекламите!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text