Сите го имаме во кујната но ретко кој знае – лечи настинка за 3 часа!

Сите го имаме во кујната но ретко кој знае – лечи настинка за 3 часа!

Само една намирница може да ве спаси од лежење во кревет со денови.Топлите денови во текот на зимата се идеални за размножување на бактерии и вируси кои ги има на сите страни. Затоа е многу важно да водите сметка за вашиот имунитет во текот на овој период.

Меѓутоа што да правиме кога настинката ќе дојде до нас, витамин Ц, топли чаеви и прополис помагаат да се ублажат симптомите, но не и да се ослободите од настинката. Меѓутоа, едно природно средство може да не ослободи од неа за само неколку часа.

Студијата е објавена во магазинот “Journal of Nutrition” а  резултатите покажале дека настинката можете да ја решите за неколку часа со помош на лук.

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text