НЕВЕРОЈАТНО: Како изгледаат колачите кога ги подготвува архитект? (ВИДЕО)

НЕВЕРОЈАТНО: Како изгледаат колачите кога ги подготвува архитект? (ВИДЕО)

Кога архитектите ќе посакаат да готват, нивните специјалитети добиваат посебни облици. Особено кога се работи за колачи.

Динара Каско е готвач од Украина. Таа има богато искуство во архитектурата, кое сега вешто го применува во подготовката на слатки.

Она што таа го прави е навистина оригинално и, ако е вкусно како што изгледа, тогаш нејзините производи можат да се наречат совршени.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text