ФОТО: Дете заработи милиони со лимонада – ставило само еден додаток кој го имаме дома

ФОТО: Дете заработи милиони со лимонада – ставило само еден додаток кој го имаме дома

Единаесет годишно детенце од Америка заработи милиони на лимонада, а тоа е само почеток. Малата Микаила Улмер искористила посебен рецепт за лимонада, која ја продавала за добротворни цели, а станала вистински хит.Тајната е во тоа што ја засладила со малку мед, а потоа ја продавала во локалните пицерии и ресторани.

Набрзо супер вкусот го приметил важен инвеститор со што детето добило 60.000 долари почетна инвестиција, а сега има 11 милиони долари вреден договор.

Секоја чест!

Повеќе на Готви.мк:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

singlepost_text