ЧУДОТВОРЕН РЕЦЕПТ: Го викаат “златно млеко” – ќе ве подмлади за месец

ЧУДОТВОРЕН РЕЦЕПТ: Го викаат “златно млеко” – ќе ве подмлади за месец

За еден месец ќе имате совршена кожа и лице. Овој рецепт е вреден злато.

Состојки:

  • 250 мл млеко
  • 40 мл бадемово масло
  • 3 лажици мед

 

 

Подготовка и начин на користење:

  1. Млекото се вари и се додава маслото.
  2. Потоа се трга од оган и се става во сад.
  3. Се додава медот, а може да додадете и куркума.
  4. Се пие наутро на празен стомак 40 дена.

Повеќе на Готви.Мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории