ЗДРАВ И ВКУСЕН ДОРУЧЕК: Подгответе намаз од спанаќ

ЗДРАВ И ВКУСЕН ДОРУЧЕК: Подгответе намаз од спанаќ

Здрав намаз од спанаќ за вкусен доручек или ужина…

Состојки:

 • 500 гр спанаќ
 • 2 мали главици кромид
 • 2 лажици маслиново масло
 • 250 мл супа од зеленчук
 • 2 лажици сремско сирење
 • 4 лажици јогурт
 • сол
 • бибер
 • мускатно оревче

Начин на подготовка:

 1. Исечкајте го кромидот и динстајте го на масло. Додајте спанаќ, налијте супа и отворено гответе уште 5 минути.
 2. Тргнете го тенџерето од оган, додајте сирење и јогурт и испасирајте со миксер.
 3. Зачинете со сол, бибер и мускатно оревче.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

 

singlepost_text