ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ги стави тестенините во спанаќ – го доби ова

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ги стави тестенините во спанаќ – го доби ова

Супер вкус на италијанската кујна во вашиот дом. Стави тестенини во богат сос и доби перфекција. Стави сланина, пилешко, кромид, лик, спанаќ, тестенини, зачини и млеко и доби совршенство.

Погелднете ги потребните состојки и начинот на подготовка во видеото:

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?