Нешто поинакво: Бомбиците со овој додаток се СОВРШЕНСТВО

Нешто поинакво: Бомбиците со овој додаток се СОВРШЕНСТВО

Од бомбици никогаш доста. Малите топчиња се топат во уста и имаат одличен вкус. Овој пат ви нудиме бомбици со рум.

Состојки:

  • 300гр ореви (мелени)
  • 300гр прав шеќер
  • 1 јајце
  • 2 лажици рум или екстрат пола шишенце

Подготовка:

  1. Се се става во сад и се меша смесата.
  2. Се вадат топчиња.
  3. Излегуваат околу триесетина
  4. Уживајте

Повеќе на Готви.мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

 

 

singlepost_text