Несекојдневна појава – Испарување на реката Вардар (ФОТО + ВИДЕО ГАЛЕРИЈА)

Несекојдневна појава – Испарување на реката Вардар (ФОТО + ВИДЕО ГАЛЕРИЈА)

Читател на Gotvi.mk ни испраќа фотографии од една интересна појава во текот на денешниот ден – испарување на реката Вардар  поради поларните зимски температури кои го зафатија Скопје и цела Македонија.

Погледнете ја оваа фото и видео галерија:

Повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје под снег

Не сте го исчистиле автомобилот откако падна снег? Еве што да направите (ВИДЕО)

ВИДЕО: Закинтос и Скопелос покриени со снег – Зимска идила на грчките острови

Вистинска магија: Еве како да направите снег во вашиот двор (ВИДЕО)

Поларен студ на Балканот – И Халкидики затрупан со снег (ВИДЕО и ФОТО)

(ВИДЕО + ФОТО) Халкидики под снег – Задолжително возење со ланци на возилата

Снег од пуканки, портокали како лампиони – новогодишна магија со храна

ФОТО ИДИЛА: Попова Шапка покриена со снег

singlepost_text