ЧОКОЛАДНИ И ЗДРАВИ! Топчињата од калинка ќе ви го поправат расположението! (ВИДЕО)

ЧОКОЛАДНИ И ЗДРАВИ! Топчињата од калинка ќе ви го поправат расположението! (ВИДЕО)

За овие чоколадни топчиња потребни ви се декоративни корпички, исчистена калинка и растопено чоколадо.

Пожелно е да имате и калап за мафини, за топчињата да добијат правилен облик, но не е неопходно.

Растопеното чоколадо ставете го во украсните корпички, потоа ставете калинка, па повторно прелијте со чоколадо. Топчињата оставете ги 20 минути во фрижидер.

Погледнете ја целата постапка:

Повеќе на Готви.мк:

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text