Највкусното пилешко полнето месо! (ВИДЕО)

Највкусното пилешко полнето месо! (ВИДЕО)

Белото пилешко месо полнето со медитерански вкусови ќе ве освои штом ќе го пробате…

Состојки:

 • пилешки гради
 • печеница
 • маслинки
 • сушен домат
 • морацарела
 • босилек
 • масло
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Исечкајте ги  доматите и маслинките. Пилешките гради исечете ги по должина, наполнете ги со печеница, маслинки, домат, босилек, моцарела. Затворете со чепкалка.
 2. Ставете го полнетото месо во огноотпорен сад, посолете и побиберете, премачкајте со масло и печете на 200 степени 25-30 минути.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, л