ОБЛАНДА БОМБИЦИ: Вистински ХИТ, брзо и лесно

ОБЛАНДА БОМБИЦИ: Вистински ХИТ, брзо и лесно

Од бомбици никогаш доста, овој пат направете ги со обланди и верувајте, нема да зажалите.

Состојки:

  • 200 гр обланди
  • 100 гр чоколада
  • 100 гр мелени ореви
  • 50 гр горко чоколадо
  • 1 лажица масло

 

 

Подготовка:

  1. Обландата се сомелува, а чоколадото со горкото чоколадо се растопува со малку масло.
  2. Се додава обландата и се меша.
  3. Се додаваат мелените ореви и се се меша за смесата да се изедначи.
  4. Се формираат бомбици.
  5. Се валкаат во ореви.

Повеќе на Готви.мк:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text