Ролат со смокви (ВИДЕО)

Ролат со смокви (ВИДЕО)

Ќе бидете воодушевени од овој ролат, посебно ако сакате смокви!

Состојки:

  • 5+5 лажици шеќер
  • 5+5 лажици вода
  • 3 чоколада
  • 500 гр мелени смокви
  • 250 гр ореви

Начин на подготовка:

  1. Сомелете смокви и карамерилизирајте шеќер.
  2. Во шеќерот додајте чоколадо.
  3. Остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

 

 

singlepost_text