АПСОЛУТЕН ХИТ: Највкусните и најнеобичните компири од рерна! (ВИДЕО)

АПСОЛУТЕН ХИТ: Највкусните и најнеобичните компири од рерна! (ВИДЕО)

Вака подготвените компири сигурно ќе ве воодушеват!

Дали сакате компири подготвени на разни начини? Варени, пржени, компир пире, пекарски компир?

Ако сакате да направите мал пресврт во подготвувањето на овој зеленчук, ние ќе ви покажеме како…

За почеток потребни ви се 4 компири, малку масло, сол и загреана рерна. А постапката за подготовка погледнете ја во видеото подолу.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Брзо и лесно: Домашна пита со компири (ВИДЕО)

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо