НЕМА ВЕЌЕ НЕРВОЗИ: Најлесен трик за чистење огноотпорни садови

НЕМА ВЕЌЕ НЕРВОЗИ: Најлесен трик за чистење огноотпорни садови

Сите домаќинки мака мачат за да ги исчистат огноотпорните садови од маснотии. Во следното видео ви нудиме брз, лесен и корисен трик.Се става плехот под топла вода, се става сјај за садови, па се зема фолија.

Погледнете ја постапката:

Повеќе на Готви.мк:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

singlepost_text