Како докторите се чуваат од грип? – јадете го ова

Како докторите се чуваат од грип? – јадете го ова

За да се заштитите од грипот во овој ладен зимски период кога се регистрирани и  рекордно ниски температури, тогаш треба да го послушате советот на лекарите.Не ги фаќајте носот и устата со раце , мијте се почесто, вежбајте бар малку за имунитет.

Најважно од се консумирајте Ц витамин, овошје и зеленчук, чаеви, мед и прополис и пилешка супа.

Повеќе на Готви.мк:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

 

singlepost_text