Детокс напивка од чиа семиња

Детокс напивка од чиа семиња

Оваа напивка е исклучително хранлива, а ќе ви ја даде и потребната енергија.

Состојки:

  • 1 шолја вода (или кокосова вода)
  • 1 лажица чиа семе
  • 1/2 лажица сок од лимон
  • природен засладувач по желба

Начин на подготовка:

  1. Чиа семињата и водата измешајте ги во чаша и оставете да отстојат околу 15 минути.
  2. По 15 минути чиа семињата ќе набабрат.
  3. Потоа додајте сок од лимон и засладувач по вкус. Добро измешајте и испијте.
  4. Ако семињата потонат на дно, измешајте со лажица.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text