Зеленчук кој лечи се – листовите се уште поздрави а ги фрламе

Зеленчук кој лечи се – листовите се уште поздрави а ги фрламе

Цвеклото е еден од најздравите зеленчуци на светот, а еве и зошто е тоа така.Цвеклото има многу витамини и минерали, има антиканцерогени дејства, помага за работата на џигерот одличен е за борба со анемијата.

Добро е за варење на храната, а неговите листови се уште поздрави иако сите ги фрламе. Имаат калиум и спречуваат срцеви болести.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

 

singlepost_text