Пудинг-бомбици: Ова сигурно не сте го пробале

Пудинг-бомбици: Ова сигурно не сте го пробале

Иако често правиме пудинг, а и бомбици, сепак, сигурно не сте се сетиле за спој на овие две нешта.

 

Состојки:

  • ½ л млеко
  • 4 лажици шеќер
  • 1 кесе пудинг од ванила
  • 1 лажица екстракт од ванила
  • 3-4 капки екстракт од малини
  • 100 гр кокос

 

 

Подготовка:

  1. Се прави пудинг на вообичаен начин. Се одвојува малку млеко, се разматув со пудингот, па се се става во млекото со шеќерот и ванилата да поврие.
  2. Оладениот пудинг се меша со кокосот, се чека да се олади и смесата се дели на два дела. Во едниот се става екстрактот од малини, а другиот се остава чист.
  3. Се прават топки и се валкаат во кокос.

Повеќе на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

singlepost_text