Дивата Џенифер Лопез откри како ја одржува линијата – ова е нејзиното смути

Дивата Џенифер Лопез откри како ја одржува линијата – ова е нејзиното смути

Ова е смутито на Џенифер Лопез со кое таа ја одржува фит формата.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 шолја спанаќ
  • 1 шолја млеко
  • ½ шолји ориз
  • путер од кикиритки

 

Се се става во блендер и се меша. Ќе имате супер енергичен ден.

Повеќе на Готви.мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text