Еве како да направите домашни таблети против кашлица и воспаление на грлото!

Еве како да направите домашни таблети против кашлица и воспаление на грлото!

Зајакнете го имунитетот и спречете настинка и грип! Овие таблети можете да ги растворите и во топла вода и да ги испиете како пијалак.

Состојки:

  • 1/2 шолја мед
  • 2 лажици сок од лимон
  • 1 лажичка рендан ѓумбир

Начин на подготовка:

  1. Измешајте мед, сок од лимон и рендан ѓумбир, загрејте додека не запени, па тргнете го садот од оган и мешајте додека пената не исчезне.
  2. Вратете го садот на рингла и загрејте повторно, па повторете ја процедурата неколку пати.
  3. На крај, тргнете го садот од оган и мешајте додека смесата не стане млака, па излејте на хартија и оставете да се излади. Искршете ситни парчиња и тоа е тоа.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text