Ако го ставите ова во домот веќе нема да видите пајак – пробајте!

Ако го ставите ова во домот веќе нема да видите пајак – пробајте!

Постојат намирници кои помагаат да ги држиме пајаците подалеку од нашите домови. Иако велат дека носат пари, сепак, подобро е да ги нема во домот.Оцетот помага поради силниот мирис пајаци, комарци и муви да не стапнат во вашиот дом. Помешајте вода и оцет во сооднос 2:1 и ставете ја смесата во шише со прскалка. Прскајте по ќошињата на ѕидовите и на вратите и прозорите.

Маслото од лимон исто така помага да нема инсекти во домот.

Ефикасни се и свеќите со цимет.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text