Ви се уништија чизмите од снегот? – поправете ги во кујната

Ви се уништија чизмите од снегот? – поправете ги во кујната

Ако снегот, мразот и солта го направија своето и ви ги уништија новите чизми, тогаш преземете ги нештата во свои раце и поправете ги во кујната. Ви требаат вода, киселина, хартија и четка.Се меша половина шолја киселина со половина шолја млака вода, па со смесата се натопува хартијата и нанесете ја врз чизмите со тапкање.

Со четка поминете околу нив и оставете да се исушат.

На крај исчистете ги со крем за повторно да сјаат.

Повеќе на Готви.мк:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од ваш

singlepost_text