КОМПИР „ВУЛКАН“: Најдобрите полнети компири кои сте ги пробале (ВИДЕО)

КОМПИР „ВУЛКАН“: Најдобрите полнети компири кои сте ги пробале (ВИДЕО)

Вака подготвени полнети компири никој нема да ги заборави…

Најдобрите јадења настануваат така што ќе издлабите компири, па ќе ги наполните со непогрешлива мешавина – кашкавал, шунка или сланина.

Подготовката е многу едноставна, а во видеото во прилог погледнете ја целата постапка:

Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк

Гурманска домашна плескавица

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

 

singlepost_text