ВИДЕО: Закинтос и Скопелос покриени со снег – Зимска идила на грчките острови

ВИДЕО: Закинтос и Скопелос покриени со снег – Зимска идила на грчките острови

Поларната зима која го зафати регионот не успеа да ја одмине ниту соседна Грција. Северниот дел на Грција, вклучително и дел од грчките острови беа покриени со снежна покривка.

Погледнете ги едни од омилените излетнички места во зимска идила:

ФОТО на насловна фотографија: Halkidiki Spots

Повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје под снег

Снег од пуканки, портокали како лампиони – новогодишна магија со храна

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта