Вистинска магија: Еве како да направите снег во вашиот двор (ВИДЕО)

Вистинска магија: Еве како да направите снег во вашиот двор (ВИДЕО)

Верувале или не, постои начин самите да направите снег во вашиот двор. И тоа изгледа како вистинска магија.

Но, потребно е да бидат исполнети 2 услова: 1) да имате врела вода и 2) температурата надвор да биде најмалку -23 степени под нулата.

Погледнете како тоа изгледа во Долни Луг, Жепче во БиХ:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Еве како да направите евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО)

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

 

singlepost_text