ВИДЕО: Британската Кралица се појави во јавност по 20 дена тешка настинка

ВИДЕО: Британската Кралица се појави во јавност по 20 дена тешка настинка

Британската Кралица Елизабета II денеска за прв пат се појави во јавноста после неколку недели. Како што официјално соопштуваа од Бакигемската палата изминатиот период, Кралицата имала сериозна настинка, а лекарите советувале да остане дома до целосно закрепнување.

Британската Кралица заедно со својот сопруг денес присуствуваше на редовната неделна миса во црквата „Св. Марија Магдалена“. Тааза прв пат во неколку децении не беше во можност да присуствува на минатонеделните Божикна и Новогодишна миса.

Кралицата Елизабета II има 90 години. Во Април годинава (2017) таа ќе го прослави својот 91 роденден.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ФОТО: Еве на кого личи британскиот принц Џорџ

ФОТО Галерија: Малиот принц Џорџ кралски пречекан во Канада

Што јадела принцезата Дајана

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

singlepost_text