Трик со замрзнат лимон кој го олеснува животот: Оваа финта ќе ја користите постојано! (ВИДЕО)

Трик со замрзнат лимон кој го олеснува животот: Оваа финта ќе ја користите постојано! (ВИДЕО)

Ако сакате секогаш при рака да имате сок од лимон или изрендана кора – послужете се со овој трик. Финтата е во тоа да сокот од лимон се стави во калапи за лед и да се замрзне.

Така, кога ќе ви затреба за некое јадење или сок – ќе ви биде на дофат на рака. Нема да морате секогаш да цедите лимон и потоа да чистите. Едноставно земете коцка или две.

Кората од лимон, исто така, можете да ја замрзнете, па да ја користите за подготовка на колачки.

Во видеото погледнете го трикот кој ви го олеснува животот:

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text