Секој ден будете се со овој сок – еве зошто

Секој ден будете се со овој сок – еве зошто

Ако сакате да бидете здрави како дрен, тогаш секој ден будете се со сок од зеленчук, кој ќе ви помогне за многу проблеми и болести и ќе ви го зајакне имунитетот.Се работи за сок од зелка кој ќе го припремите така што ќе ги ставите корите во вода да се измијат, па ќе ги оставите во солена вода на половина час.

Не се чува во фрижидер, веднаш се пие, а штити од болести на дигестивниот систем, супер е за варење на храната, превензија е за рак, супер е за диета.

Повеќе на Готви.мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text