Ова НИКАКО не смеете да го правите ако излегувате надвор деновиве

Ова НИКАКО не смеете да го правите ако излегувате надвор деновиве

Снегот кој пред неколку дена ја зафати Македонија предизвика голема радост за најмалите. Снежната идила траеше неколку дена, а потоа комбинацијата со рекордното ниските температури го отежна движењето по улиците и тротоарите.

Метеоролозите предвидуваат ниски температури до крајот на следната недела, а надлежните советуваат да бидеме претпазливи доколку пешачиме или се движиме по улиците со цел да се заштитиме од повреди.

Една од најважните препораки, покрај носењето на зимски обувки за на снег е рацете да не ги држиме во џеповите. И најважното е да не типкате на вашите мобилни телефони зашто со сигурност нема да гледате пред вас и многу е веројатно да не бидете внимателни или да не забележите кога пред вас ќе има заледена површина.

Бидете внимателни и чувајте се од повреди!

Повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје под снег

Снег од пуканки, портокали како лампиони – новогодишна магија со храна

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text