РЕЦЕПТ ЗА ТОПЛО ЧОКОЛАДО: Наједноставното и највкусно на свет!

РЕЦЕПТ ЗА ТОПЛО ЧОКОЛАДО: Наједноставното и највкусно на свет!

Ви донесуваме рецепт за наједноставното и највкусно топло чоколадо.

Како би го добиле најфиниот резултат, внимавајте какво чоколадо употребувате. Бидејќи во овој рецепт чоколадото е главна ѕвезда, мора да биде квалитетно.

Состојки:

  • 150 гр чоколадо
  • 200 мл мелко
  • 200 мл слатка павлака
  • сол
  • цимет

Начин на подготовка:

  1. Чоколадото ситно исечкајте го (или иситнете го во блендер).
  2. Измешајте млеко и павлака па гответе на средно силен оган. Штом мешавината ќе зоврие, прелијте ја преку исечканото чоколадо и измешајте.
  3. Додајте сол и цимет и послужете веднаш. Сервирајте со шлаг.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text