Само една лажица од ова ја смирува кашлицата – победете ја болката во грлото

Само една лажица од ова ја смирува кашлицата – победете ја болката во грлото

Зимата а особено екстремниот студ кој не зафати се причинители на многи грипови и болести. Еве природен начин како да се справите со болното грло.Најдобро средство за кашлица е прополисот, па верувајте ако земете едно лажиче мед пред спиење, ќе се запре кашлицата.

Уште поефикасно е ако ставите и малку издробен лук во медот.

Повеќе на Готви.мк:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

 

singlepost_text