Поларен студ на Балканот – И Халкидики затрупан со снег (ВИДЕО и ФОТО)

Поларен студ на Балканот – И Халкидики затрупан со снег (ВИДЕО и ФОТО)

Повеќе излетнички места и острови во Грција како Пефкохори, Сарти, Ханиоти, Лефкада, но и целиот Халкидики и голем дел од северна Грција денеска осамнаа под снег. Жителите и туристите на шега коментираат дека Грција е подготвена за скијачката сезона 🙂

Грчките власти издадоа вонредна задолжителна обврска за користење на зински ланци за снег на сите возила, известија грчките медиуми.

Еве како изгледаат летните туристички центри под снег:

ФОТО на насловна фотографија: Halkidiki Spots

Повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје под снег

Снег од пуканки, портокали како лампиони – новогодишна магија со храна

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text