Свински ребра под сач во домашни услови (ВИДЕО)

Свински ребра под сач во домашни услови (ВИДЕО)

Уште едно неодоливо јадење под сач кое можете да го подготвите и во вашиот дом!

Состојки:

 • 2 кг свински ребра
 • 7 главици кромид
 • 1 кг компир
 • 2 моркови
 • 1/2 целер
 • 3-4 лажици маст
 • рузмарин
 • сол
 • бибер
 • пипер
 • 300-400 мл вода

Начин на подготовка:

 1. Излупете ги компирите и исечете ги на четвртини.
 2. Додајте рузмарин, сол, бибер и маст.
 3. А остатокот погледнете го во ВИДЕОТО!

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, л

 

 

singlepost_text