Малите зрна леблебија кријат огромна моќ

Малите зрна леблебија кријат огромна моќ

Толку мали, а толку вкусни и здрави. Леблебијата крие еден тон здравје во себе и затоа е препорачливо што почесто да ја јадете.Богата е со калциум, дава полно аминокиселини на телото, има малку шеќер, помага да се стабилизира нивото на шеќер во крвта, а исто така важи за одличен извор на протеини.

Има многу влакна, па се препорачува за луѓето кои имаат чиреви или проблеми сосистемот за варење.

Помага и за слабеење, од неа сте сити и по неколку часа.

Повеќе на Готви.мк:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

 

singlepost_text